نظارت بر احساسات انسان توسط تکنولوژی مبتنی بر نانولوله های کربنی

نظارت بر احساسات انسان توسط تکنولوژی مبتنی بر نانولوله های کربنی

نظارت بر احساسات انسان توسط تکنولوژی مبتنی بر نانولوله های کربنی

روش الکترو میوگرافی که در نقش رکورد سیگنال های عصبی برای تشخیص اختلالات عصبی و عضلانی عمل میکند ؛ معمولا نیازمند یک الکترود سوزن مانند است که باید داخل عضلات وارد شود.
از اینرو یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه تل آویو ، دانشی در زمینه فن آوری نانو لوله های کربنی توسعه داده اند که جایگزینی راحتتر و در دسترس تر در قالب یک «تاتو» الکترونیکی است که بصورت پنهانی برفعالیت های عضلانی نظارت می کند و کاربرد وسیعی در اهداف پزشکی و تجاری دارا خواهد بود.
یائیل هانین توضیح می دهد :«خال کوبی الکترونیکی ما شامل سه بخش است :
یک الکترود کربن ، یک سطح چسب دار که میله های خالکوبی موقت را بر سطح پوست میچسباند و پوشش پلیمری رسانا مبتنی بر فن آوری نانو با ویژگی نانوتوپوگرافی که باعث افزایش عملکرد الکترود می شود.»
همچنین این برچسب ها به کاربر اجازه می دهد بدون هیچ نگرانی ابزارهای الکترونیکی را به این مدار متصل کند تا بدون ایجاد ناراحتی تحرکات عضلانی را تحت بررسی قرار دهد.

electronic-tattoo-1
محققان در دانشگاه تل آویو امیدوارند با ایجاد این نوع الکترود های پوستی بتوانند بر عظلات بیماران مبتلا به بیماری های عصبی نظارت داشته و در آینده در توانبخشی بیماران دچار سکته مغزی یا آسیب مغزی که نیاز به کنترل مجدد بر عضلات خود را دارند ٬ استفاده شود . همچنین این تکنولوژی جانبازانی که بخشی از بدن مانند دست یا پای خود را از دست داده اند را قادر می سازد تا با باقی مانده عضلات خود توسط این فن آوری کنترل بخش مصنوعی اندام خود را در اختیار بگیرند از دیگر کاربردهای این فن آوری می توان به نظارت بر خواب آلودگی رانندگان نیز اشاره کرد.

srep25727-f4
از دیگر اهداف پژوهشگران تجزیه و تحلیل احساسات افراد توسط تاتو های پوستی است آنها بر این باورند اغلب افراد در پر کردن پرسش نامه ها به سابقه های ذهنی رجوع میکنند و جواب درست و دقیق را ارئه نمی دهند اما به کمک این تکنولوژی می توان عمدتا از طریق برنامه های هوشمند به تجزیه حالات و احساسات آنان پی برد بدین صورت که آنان معتقدند این روش یک راه حل جایگزین است که از طریق سیگنال های الکتریکی فرستاده شده از سمت تاتو های پوستی می توانند اطلاعات را از واکنش های ناخودآگاه سوژه دریافت و تحلیل کنند.

Post source : https://english.tau.ac.il/news/electronic_tattoo_mapping_emotions

درباره نویسنده

مدیر

وبسایت Textile DB با هدف ارتقا صنعت نساجی وارد عرصه شده است و با بخش های علمی ٬ صنعتی و بازرگانی سعی دارد با فراهم آوردن امکانات لازم شرایط بهتری را برای قشر های مختلف از جمله دانشجویان ٬ اساتید و صنعت گران و فعالین اقتصادی بوجود آورد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com