همایش چاپ دیجیتال FESPA

همایش چاپ دیجیتال FESPA

همایش چاپ دیجیتال بر روی پارچه FESPA برای کشف فرصت های رشد در چاپ دیجیتال

FESPA همایش چاپ دیجیتال  بعدی را در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶ در میلان، ایتالیا برگزار خواهد کرد. این رویداد با حمایت انجمن ایتالیایی FESPA و در همکاری با Sistema Moda ایتالیا، فدراسیون تکستایل و فشن ایتالیا، Associazione Italiana Disegnatori Tessil ، انجمن طراحان منسوجات ایتالیایی برگزار شده است. این همایش یک روزهه بر اساس موفقیت هایی که در طی یک دوره هشت ساله از همایش های نساجی دیجیتال FESPA بدست آمده است، صورت گرفته است. این همایش ها با هدف کمک به اعضای جامعه تخصصی چاپ جهانی FESPA برای تحقق بخشیدن به فرصت های رشد در چاپ دیجیتال در بسترهای نساجی برای طیف وسیعی از کاربردها، طراحی شده است.

همایش چاپ دیجیتال FESPA

برنامه های همایش

همایش چاپ دیجیتال FESPA بر روی یادگیری و شبکه تمرکز می کند، هم درمورد پرینترهایی که در حال حاضر در چاپ دیجیتال منسوجات فعال هستند و هم برای کسانی که به دنبال کشف فرصت های جدید هستند. برنامه همایش سپتامبر ۲۰۱۶ درمورد ارائه دهندگان خدمات چاپ با ایجاد درک بهتری از بخش های متنوع بازار چاپ دیجیتال خواهد بود، بازخورد پرینترهایی که با موفقیت وارد این بخش شده اند و راهنمایی فنی برای کشف فرصت ها، آخرین تغییرات درمورد تکنولوژی ماشین آلات، نرم افزار، جوهر و منسوجات.

سخنرانان و اعضای هیات مباحثه تایید شده این همایش تاکنون عبارتند از:

Enrico Barboglio (FESPA Italia); Duncan MacOwan (FESPA); Ron Gilboa (InfoTrends); Fulvio Alvisi (AIDT); Andrea Ferrero (Miroglio Textiles); Lorenzo Zottar (The Color Soup); Gianluca Brenna (Stamperia di Lipomo); Dario Garnero (Stamperia Serica Italiana) and Andrea Barbiani (MS Italy).

همایش چاپ دیجیتال FESPA

آمارهای چاپ FESPA

نتایج سرشماری چاپ FESPA  که در می ۲۰۱۵ منتشر شد، نشان می دهد که تکستایل نقش برجسته ای در رشد جامعه داشته است، ۸۱% پرینترهایی که در آن زمان شاهد رشدشان در این بخش بوده ایم بیشترین تاثیر را داشته اند. تکنولوژی دیجیتال به عنوان توانایی کلیدی شناخته شده است، بیش از ۵۰% از پاسخ دهندگان انتظار دارند لباس هایی که با چاپ دیجیتال تولید می شوند  در دو سال آینده به جایگزین مهمی برای البسه با چاپ های سنتی و متداول تبدیل می شوند. بسیاری از طرح های سرمایه گذاری بر روی پرینترهای نساجی صورت گرفته است، بیش از ۲۱% پاسخ دهندگان در این بخش تمرکز کرده اند. منسوجات کاربردی صنعتی و نیز منسوجات تزیینی با استفاده این نوع چاپ تولید می شوند. گزارشات نشان می دهد ۷۸% این نوع چاپ بیشتر برای منسوجات تزیینی به کار برده شده است. FESPA بازخوردهای زیادی را از جامعه در نمایشگاه دیجیتال آمستردام در مارس ۲۰۱۶ جمع آوری کرده است، که در منسوجات FESPA گنجانیده شده است. حدود ۳/۲ چاپگرهای دیجیتال پارچه که به آنها علاقه نشان داده شده است و فعال هستند پرینترهایی با عرض وسیع می باشند. فشن و چاپ پوشاک بیشتر به این نوع چاپ علاقه نشان داده است.  مدیر عامل شرکت FESPA، Neil Felton  می گوید: سرشماری FESPA نشان داده است در مدت یک سال به دلیل علاقه ای که نشان داده شده پرینترها وارد عمل شده اند و ما چند ماه پیش در سالن های نساجی   FESPAدر آمستردام همهمه فوق العاده ای را دیدیم. امروزه چاپ دیجیتال تنها بخش کوچکی از کل چاپ منسوجات را به خود اختصاص داده است اما پیش بینی شده است در سال های آینده رشد قابل ملاحظه ای داشته باشد، تخمین ها نشان می دهد که چاپ دیجیتال می تواند بیش از ۵% چاپ پارچه را در سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص دهد (در حال حاضر ۲% می باشد). واضح است که این فرصت ایجاد تنوع قابل توجهی برای پرینترهایی که در حال حاضر در فن آوری  دیجیتال سرمایه گذاری شده اند، با حمایت جریان های کار ایجاد می کند.

 

Post source : www.fespadtc.com#sthash.QeDVt0yH.dpuf

درباره نویسنده

مدیر

وبسایت Textile DB با هدف ارتقا صنعت نساجی وارد عرصه شده است و با بخش های علمی ٬ صنعتی و بازرگانی سعی دارد با فراهم آوردن امکانات لازم شرایط بهتری را برای قشر های مختلف از جمله دانشجویان ٬ اساتید و صنعت گران و فعالین اقتصادی بوجود آورد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com