فیلتراسیون آب با نانوتکنولوژی

فیلتراسیون آب با نانوتکنولوژی

فیلتراسیون آب با نانوتکنولوژی

با نانوتکنولوژی می توان با روش فیلتراسیون آب تمیز تولید کرد. با هزینه ی همیشه رو به افزایش تصفیه ی آب، آب تمیز برای میلیون ها نفر در سراسر جهان دور از دسترس است. خوشبختانه محققان غشاهایی در مقیاس نانو را گسترش دادند. این غشاها توانایی تصفیه ی آب را سریع تر و مقرون به صرفه تر از سایر سیستم های تصفیه متداول را دارند.

Baoxia Mi در حال تلاش برای توسعه دستگاه جدید و منحصر به فرد برای تصفیه آب است. او در حال تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا و در زمینه ی تحقیقات جدید در رابطه با آب آشامیدنی و فاضلاب پیشگام است. Baoxia Mi و مهندسین محیط زیست در حال توسعه یک نوع غشا هستند که ثابت شود از سایر فن آوری های تصفیه آب موجود در بازار کارآمد تر می باشد. و همچنین به طور بالقوه مصرف انرژی کمتری دارد و از لایه های نازک گرافن ساخته شده است که ۱۰۰۰۰ بار نازک تر از یک رشته موی انسان است.

graphene filtration

او می گوید: ما این ماده را از گرافیت ساخته ایم ماده ای که به عنوان مثال در مداد استفاده می شود پس ارزان و در دسترس است. ما این پروسه را انجام می دهیم که گرافیت را به اکسید گرافن تبدیل می کنیم که کاملا مقیاس پذیر است. به طور بالقوه می توان از این غشاها در یک شیر آب معمولی برای تصفیه آب استفاده کرد و نیز در مقیاس بزرگ برای عمل کردن با فاضلاب به کار برد. غشا مانند یک مارپیچ برای مولکول های آب عمل می کند. آب از بین یکسری لایه هایی که با فاصله به صورت مجزا طراحی شده اند عبور داده می شود تا انواع مختلفی از آلاینده های موجود در آن را حذف کند. Baoxia Mi شرح می دهد در اینجا مولکول های آب را به منظور حذف آلاینده های مختلف هدف قرار داده ایم. مهم ترین مسئله در اینجا کنترل فواصل بین لایه ها می باشد.

Mi-in-lab1_format

Baoxia Mi به VOA گفته است که محققان در حال کار برای بهبود پیشرفت نانو تکنولوژی در آینده هستند و نانو-فیلتر ها به زودی در چند سال آینده در دسترس می باشد. Baoxia Mi و تیم او امیدوار هستند که کارهای آنها می تواند کمک کند به پیدا کردن راه حل هایی برای دستگاه تصفیه آب و نیز آب تمیز مقرون به صرفه و قابل دسترس برای همه ی افراد در سراسر جهان خواهد بود.

Post source : http://engineering.berkeley.edu/2016/01/filtering-water-graphene

درباره نویسنده

مدیر

وبسایت Textile DB با هدف ارتقا صنعت نساجی وارد عرصه شده است و با بخش های علمی ٬ صنعتی و بازرگانی سعی دارد با فراهم آوردن امکانات لازم شرایط بهتری را برای قشر های مختلف از جمله دانشجویان ٬ اساتید و صنعت گران و فعالین اقتصادی بوجود آورد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com