گسترش الیاف نوین زیستی و قابل جذب در بدن

گسترش الیاف نوین زیستی و قابل جذب در بدن

گسترش الیاف نوین زیستی و قابل جذب در بدن

تگزاس – تحقیق و پژوهش در پشت توسعه یک نوع ایجاد از الیاف Bioresotbable که قابلیت جذب زیستی دارند بنام Elute Fiber ادامه دارد مواد تعبیه شده در این الیاف با ترکیبات شیمیایی همراه است که توسط بدن شکسته و جذب میگردند این قابلیت می تواند در برنامه های کاربردی پزشکی جایگاه ویژه ایی داشته باشد. شرکت آمریکایی تولیده کننده پلیرم دارویی TissueGen از جمله کاربرد های الیاف های زیستی قابل جذب را در پیشگیری از آرتروز پس از سانحه می داند.
new-drug-delivery
لیزا فورتیه در این رابطه می افزاید : «تیم پژوهشی مشغول بکار بروی کاربرد بالینی سلول های بنیادی و بیولوژیک مانند پلاسمای غنی از پلاکت و استخوان کنستانتره مغز برای ترمیم غضروف و تاندون های آسیب دیده توسط الیاف قابل جذب زیستی Bioresotbable است»
همچنین ادعا می شود از الیافElute از TissueGenمیتوان برای کمک به اندام ها و عروق و پروتزهای داخلی بعنوان باند پزشکی بهره برد.
new-tissueNew
بعنوان الیاف قابل حل شدن در بدن از این الیاف می توان در دارورسانی ، واکسن رسانی و حتی سلول رسانی به همان نقطه ایی از بدن که مد نظر پزشکان است استفاده کرد.در اصل , این نوع بیوتکنولوژی دارای توانایی بازسازی عصبی , عروق خونی بهبود و التیام زخم برای بازار منسوجات پزشکی را داراست.
new-nerve-regenerationNew

لیزا فورتیه می گوید : «کاری که توسط TissueGen انجام می شود بسیار شگفت انگیز است و پتانسیل این را دارد که باز تعریفی از چگونگی کاربرد بیولوژیک در برنامه های کاربردی ارتوپدی را داشته باشیم.»
این نوآوری جدید چندین جایزه از جمله جایزه Jacques Lemans از جامعه بین المللی بهبود غضروف ،جایزه تحقیقات جدید از انجمن پژوهش های ارتوپدی، جایزه فایزر برای تحقیقات برتر دانشگاه کورنل را دریافت کرده است.

Post source : http://www.tissuegen.com

درباره نویسنده

مدیر

وبسایت Textile DB با هدف ارتقا صنعت نساجی وارد عرصه شده است و با بخش های علمی ٬ صنعتی و بازرگانی سعی دارد با فراهم آوردن امکانات لازم شرایط بهتری را برای قشر های مختلف از جمله دانشجویان ٬ اساتید و صنعت گران و فعالین اقتصادی بوجود آورد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com