نسل جدید نانو لوله های کربنی برای تصفیه آب

نسل جدید نانو لوله های کربنی برای تصفیه آب

نسل جدید نانو لوله های کربنی برای تصفیه آب

پژوهشگران موسسه فناوری روچستر می گویند نسل جدید از نانو لوله های کربنی را توسعه داده است که می تواند در پاک کردن فاضلاب های سمی و آب های آلوده بکار برده شود.
نانولوله های کربنی تک جداره پیشرفته یک رویکرد موثرتر و پایدار برای تصفیه آب و اصلاح آن از مواد استاندارد صنعتی ( سیلیکون ژل و کربن فعال) است که در مقاله ایی در ماه مارس در علوم آب ؛ تحقیقات و فن آوری انتشار یافته است.
محققان RIT : جان دیوید روچا و رجینالد راجرز ، نویسندگان این مقاله ، اذعان به پتانسیل بالای این تکنولوژی در حال ظهوربرای تصفیه آب دارند.این تحقیقات حاصل دو دهه پژوهش بروی نانو لوله های کربنی و مشکلات زیست محیطی است .روچا و راجرز در حال توسعه نانو لوله های کربنی برای بازسازی محیط زیست و تصفیه آب برای مصارف خانگی نیز هستند.
reusablecarb
نانو لوله های کربنی حدودا ۵۰ هزار بار کوچکتر از عرض یک تار موی انسان است.زمانی که کربن به مقیاس نانو کاهش میابد برخلاف قوانین فیزیک وارد دنیای مکانیک کوانتومی می شود که در آن مواد کوچک توانایی خاصی میابند.
پژوهشگران همچنین می افزایند کربن موادی مانند دوده ، الماس و گرافیت مداد را تشکیل می دهد که ما می توانیم دوده یا گرافیت را در بعد نانومتر به گرافن تبدیل کنیم.و نانو لوله های کربنی تک دیواره از یک ورقه گرافن لوله شده ایجاد می شودکه تغییر فیزیکی آن تعیین کننده ساختار شیمیایی مواد و تعیین کننده چگونگی رفتار آن است.
محققان RIT تکنیک های جدید برای تغییر در مواد کوچک و جدا کردن خواص نانوله های کربنی بر اساس نمیه هادی بودن یا ویژگی های فلزی یافته اند.
راجرز می گوید این نوع نانو لوله ها پیشتر بکار گرفته نشده اند و نوع جدید هستند و آلاینده های آلی را از آب جدا میکنند.

Post source : https://www.rit.edu

درباره نویسنده

مدیر

وبسایت Textile DB با هدف ارتقا صنعت نساجی وارد عرصه شده است و با بخش های علمی ٬ صنعتی و بازرگانی سعی دارد با فراهم آوردن امکانات لازم شرایط بهتری را برای قشر های مختلف از جمله دانشجویان ٬ اساتید و صنعت گران و فعالین اقتصادی بوجود آورد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com