ساخت منسوجات تاچ پد

ساخت منسوجات تاچ پد

ساخت منسوجات تاچ پد

 

FB7JSDFJ2UPDMI0.MEDIUM

بافت های الکترونیکی هوشمند در پوشاک این پتانسیل را ایجاد می کند که بتوان بر سلامتی بدن ، دما ، میزان تنفس و ضربان قلب را تحت نظارت قرار دهد. اما کاربرد پارچه های هوشمند فقط به پوشاک محدود نمی شود.بدین منظور مدیسون مکسی یک پارچه هوشمند لمسی که می تواند به عنوان موس کامپیوتر کاربری داشته باشد را توسعه داده است که میتواند به عنوان ابزار طراحی بکار برده شود. پارچه های هوشمند بطور اساسی توانایی روشن کردن ، حس کردن و گرما را دارند.
FE2ZXRVJ2UPC89C.MEDIUM

منسوجات تاچ پد در آزمایشگاه بروکلین توسط تکنولوژی پارچه های هوشمند لومیا توسعه یافت. شرکت لومیا از سال ۲۰۱۳ با مکسی برای تولید منسوجات هوشمند همکاری می کند.
برای ساخت یک trackpad نساجی نساجی نیاز به موارد زیر است:

جوهر رسانا

میکروکنترلر فلورا

Embroidery TPU

تخته های Adafruit

نوار های رسانا ۱۰ میلی متری

مایع نوار الکترونیکی

پارچه

درگاه USB

زنجیره های سیلیکونی

در مرکز پارچه با اندازه ۳۰*۳۶ اینچ میکرو کنترولری واقع است که با محور مبتنی بر سنسورهای X,Y رسانا که به پارچه و الگو شبکه خازنی متصل است لمس دست بروی پارچه برای کامپیوتر قابل ترجمه می شود.
FJ1XLR9J2UPC88J.MEDIUMFXCKICBJ2UPC88M.MEDIUM
برای ساخت محور  از نوارهای رسانا که در ۱۷ ستون با فاصله ۱.۵ اینچ از هم قرارگرفته اند استفاده می شود و برای محورY نیز به همین صورت بروی محور X قرار می گیرد. همچنین برای اتصال سیم به نوار های رسانا از چسب رسانا استفاده می شود.

  FUTDBAXJ2UPC89K.MEDIUMFS0UIPDJ2UPC89R.MEDIUM

پارچه بعنوان کاور بروی صفحات خازنی قرار میگیرد همچنین این صفحه لمسی دارای موتور ارتعاشی(ویبره) است که باز خورد لمس شمارا نشان می دهد. نتیجه یه پد لمسی بزرگ است که به شما امکان طراحی های سه بعدی ، حرکات نامحدود دست را می دهد. پس از استفاده میتوان به راجتی پد لمسی ۹۰۰ گرمی را جمع کرد و برای حمل و نقل آسان در یک کوله قرار داد. اگرچه پد لمسی برای فروش در دسترس نیست اما مکسی گام بزرگ برای ساخت کامپیوتر های ساخته شده از منسوجات برداشته است.

درباره نویسنده

مدیر

وبسایت Textile DB با هدف ارتقا صنعت نساجی وارد عرصه شده است و با بخش های علمی ٬ صنعتی و بازرگانی سعی دارد با فراهم آوردن امکانات لازم شرایط بهتری را برای قشر های مختلف از جمله دانشجویان ٬ اساتید و صنعت گران و فعالین اقتصادی بوجود آورد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com