سفید کننده های نوری جهت رنگرزی بدون آب پلی استر

سفید کننده های نوری جهت رنگرزی بدون آب پلی استر

سفید کننده های نوری جهت رنگرزی بدون آب پلی استر

تانگ سیانگ، تولید کننده پارچه تایلندی که متخصص در استفاده از رنگرزی به روش کربن فوق بحرانی برای رنگ آمیزی لباس های ورزشی پلی استر است، اکنون از یک سفید کننده نوری جدید ازArchroma استفاده می کند که در دی اکسید کربن مایع حل می شود.

به طور سنتی، سفید کننده های نوری (OBAs) به راحتی در دی اکسید کربن حل نمی شوند، که می تواند در هنگام رنگرزی پارچه سایه هایی را ایجاد کند. این حرکت نشان دهنده اولین ورود Archroma به زمینه تهیه مواد شیمیایی نساجی برای بخش رنگرزی به روش CO2 است.

شرکت Archroma، تولید کننده مواد شیمیایی واقع در سوئیس، عامل جدید سفید کننده های نوری Ultraphor (OBAs) برای پلی استر را به تانگ سیانگ (Tong Siang) مستقر در تایلند اعطا کرده است که از گروه DyeCoo و از دستگاه DyeCoo جهت حذف آب در پروسه رنگرزی پارچه های پلی استر استفاده می کند.

 اندرو مک دونالد، مدیر کل توسعه کسب و کار Archroma  می گوید : محصول جدید بنام Ultraphor KCB محلول در دی اکسید کربن است و این امر به صورت ایده آل برای این فرایند مناسب است .

زمانی که دستگاه تحت فشار زیاد قرار می گیرد، CO₂ “فوق بحرانی” (SC-CO₂)، در یک فاز بین یک مایع و یک گاز منتقل می شود. در این حالت، CO₂ دارای قدرت حلالیت بسیار بالا است، که اجازه می دهد رنگزا(و یا سفیدکننده نوری) در آن حل شده و براحتی و بطور عمیق در الیاف پارچه نفوذ کند و سفیدی و براقیت بسیار خوبی را به پارچه می دهد.

پس از آن، CO₂ از فرآیندهای موجود بازسازی می شود بطوریکه ۹۵ درصد از آن در یک سیستم حلقه بسته بازیافت می شود. این تکنولوژی از ۱۰۰ درصد رنگهای خالص با بیش از ۹۸ درصد میزان رمق کشی استفاده می کند و هیچ فاضلابی تولید نمی کند. فرمول جدید این سفید کننده های نوری درکارخانه اختصاصی  Archroma در آلمان تولید می شود.

درباره نویسنده

مدیر

وبسایت Textile DB با هدف ارتقا صنعت نساجی وارد عرصه شده است و با بخش های علمی ٬ صنعتی و بازرگانی سعی دارد با فراهم آوردن امکانات لازم شرایط بهتری را برای قشر های مختلف از جمله دانشجویان ٬ اساتید و صنعت گران و فعالین اقتصادی بوجود آورد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com