ایستگاه فضایی پارچه ایی

ایستگاه فضایی پارچه ایی

ایستگاه فضایی پارچه ایی

سازمان هوافضایی  Bigelow اعلام کرده است که یک شرکت تابعه جدید برای راه اندازی ایستگاه فضایی پارچه ایی تا سال ۲۰۲۱ شروع بکار کرده است.

Bigelow Space Operations  (BSO) می گوید که ایستگاه فضایی پارچه ایی دو برابر و نیم حجم فشرده ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود.ایستگاه فضایی پارچه ایی جدید که به عنوان B330 شناخته شده است از لایه های متراکم پارچه های نرم تشکیل شده است که در فضا پر می شود.این شرکت می گوید که هدف آن ارسال این ایستگاه فضایی توسط  یک موشک است سپس این ایستگاه توسط پارچه گسترش می یابد.

برای متحرک دیدن تصویر بروی عکس کلیک کنید
برای متحرک دیدن تصویر بروی عکس کلیک کنید

در یک بیانیه شرکت گفت شده است : “این سازه های تک که بطور دائم انسان را در خود جای می دهند، بزرگترین و پیچیده ترین سازه هایی است که تا به حال به عنوان ایستگاه هایی برای استفاده انسان در فضا شناخته شده است.”

وجود ذرات بسیار گوناگون در فضا نیز مخاطره آفرینند. برای مثال ذرات کوچکی به نام میکرومتروید (micrometeoroid) با سرعت بسیار زیاد به فضاپیما برخورد می کنند و برای آن تهدید به حساب می آیند. همینطور زباله های فضایی باقی مانده از ماموریت های فضایی پیشین ممکن است که به فضاپیماها آسیب وارد کنند. BSO می گوید که این پارچه می تواند بهتر از آلومینیوم فعلی در ایستگاه بین المللی فضایی (ISS)، جهت حفاظت اضافی در برابر اشعه و ذرات میکرومتروید (micrometeoroid) در فضا، بکار برده شود. این توسعه پس از آن است که شرکت یک پارچه کوچکتر را بر روی ISS در سال ۲۰۱۶ راه اندازی کرد.

ناسا می گوید امیدوار است که ماژول فعالیت Bioelow توسعه یافته در ISS به سازه های مقرون به صرفه قابل سکونت منجر شود و به مسافرت انسان به مریخ کمک کند.

B330 در سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است، پس از آن BSO  با همکاری مرکز (CASIS) برای کمک به تجاری سازی تکنولوژی اعلام همکاری کرده است.

Post source : www.bigelowaerospace.com

درباره نویسنده

مدیر

وبسایت Textile DB با هدف ارتقا صنعت نساجی وارد عرصه شده است و با بخش های علمی ٬ صنعتی و بازرگانی سعی دارد با فراهم آوردن امکانات لازم شرایط بهتری را برای قشر های مختلف از جمله دانشجویان ٬ اساتید و صنعت گران و فعالین اقتصادی بوجود آورد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com