بررسی ریسک ها و خطرات نانو تکنولوژی در نساجی

بررسی ریسک ها و خطرات نانو تکنولوژی در نساجی

بررسی ریسک ها و خطرات نانو تکنولوژی در نساجی

 

۲۵ موسسه تحقیقاتی از ۱۲ کشور اروپایی مطالعه ای را در مورد خطراتی که نانومواد مورد استفاده در صنایع نساجی می تواند سلامت انسان ها را مورد تهدید قرار دهد، تکمیل کرده است.

پروژه نانوتکنولوژی پایدارSustainable Nanotechnologies  (SUN) سیزده میلیون یورو از کمیسیون اروپا به منظور بررسی اقدامات پیشگیرانه و خطرات احتمالی تاثیرات نانومواد بر سلامت انسان و محیط زیست دریافت کرده است.
unnamed (2)

این گروه توسط آنتونیو مارکوینی از دانشگاه Ca ‘Foscari در ونیز هماهنگ شده است، که این پروژه را به مدت سه سال رهبری کرده است.

SUN می گوید که یک پلت فرم آنلاین ساخته است که هدف آن پشتیبانی از صنایع ، با ارزیابی خطرات بالقوه برای تیم های تولیدی، مصرف کنندگان و محیط زیست است.

این پروژه با هدف مقایسه هزینه های کاهش خطر و اندازه گیری تاثیرات زیست محیطی نانومواد در صنایع نساجی و سایر موارد شروع بکار کرده است.. نانومواد نقره برای استفاده در منسوجات جز مواد اصلی پژوهشها بوده اند، محققان می گویند این نانومواد بیشترین استفاده در صنعت را دارا هستند.
unnamed (1)

دانیل هریستوزوف، پژوهشگر اصلی این تحقیق از وزارت علوم، اطلاعات و آمار و محیط زیست در دانشگاه Ca ‘Foscari گفت: “مقدار زیادی کار برای توسعه و آزمایش روش ها و ابزارهای ارزیابی و مدیریت خطرات ناشی از مواد نانومواد ؛  نه تنها مقدار زیادی از اطلاعات علمی جدید و دانش در مورد خطرات احتمالی انواع مختلف نانومواد تولید کرده است  بلکه باعث کشف های کلیدی در تعاملات بین نانومواد و سیستم های زیست شناختی و زیست محیطی و همچنین انتشار آنها، نحوه کار آنها و عواقب جانبی احتمالی آنها شده است.

این نتایج، در بیش از ۱۴۰ مقاله پژوهشی منتشر شده و بلافاصله توسط صنایع و تنظیم کننده ها مورد استفاده قرار گرفته اند و ناگزیر تاثیر زیادی در توسعه فناوری نانو و ایمنی پایدار و تنظیم ریسک آنها خواهد داشت. “

اطلاعات بیشتر در رابطه با نانوتکنولوژی پایدار (SUN)

 

Post source : http://www.sun-fp7.eu/

درباره نویسنده

مدیر

وبسایت Textile DB با هدف ارتقا صنعت نساجی وارد عرصه شده است و با بخش های علمی ٬ صنعتی و بازرگانی سعی دارد با فراهم آوردن امکانات لازم شرایط بهتری را برای قشر های مختلف از جمله دانشجویان ٬ اساتید و صنعت گران و فعالین اقتصادی بوجود آورد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com